Atrakcyjne turystycznie Kaszuby

Kaszuby to region Polski, który ma swoją historię, język i kulturę, ale przede wszystkim jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Nie są to typowe miejsca, w których możemy odpocząć i zwiedzić kilka monotonnych zabytków. Jest to cały region o indywidualnej kulturze i bardzo ciekawej, edukacyjnej ofercie.

Jadąc na Kaszuby, znakomitym pomysłem na spędzenie dnia będzie niewątpliwie wybranie się na Wieżycę oraz do Szymbarku. Oba te miejsca są bardzo blisko siebie, co powoduje, że na dojazdy nie stracimy zbyt dużo czasu. Zacznijmy od Wieżycy – jak sama nazwa wskazuje jest to najwyższy szczyt Wzgórza Szymbarskiego. Pomimo bardzo niewielkiej odległości od morza, jego wysokość to aż 329 metrów nad poziomem morza. Wierzchołek jest porośnięty lasem, a na szczyt prowadzi ścieżka – nie jest to trudne podejście i nie stanowi problemu dla nikogo. Dlaczego jednak warto wejść na szczyt? Ze względu na piękną wieżę widokową imienia Jana Pawła II (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II). Widoki ze szczytu wieży po prostu zapierają dech w piersiach – piękne lesiste tereny, cała okolica i zielony krajobraz – po prostu cudowny pejzaż. W zimie na Wieżycy znajduje się również wyciąg narciarski wraz ze stokiem. Wycieczka na Wieżycę zajmie nam około 2 godzin.

Warto również wybrać się do Szymbarku, który jest oddalony zaledwie o kilkanaście minut od Wieżycy. Jest to typowa wioska edukacyjna, w której znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Przyjeżdżają tu wycieczki z całej Polski, a to za sprawą najsłynniejszego w Polsce domu “do góry nogami”. Wiele osób mogłoby pomyśleć, że jest to dziwna atrakcja, ale opinia o tym domku zmienia się wraz z wejściem do środka. Na początku niedowierzający turyści nagle zaczynają pękać ze śmiechu i mieć problem z utrzymaniem się na nogach – chodzenie po suficie wcale nie jest takie łatwe. Dodatkowo w Szymbarku znajduje się mnóstwo innych atrakcji, jak dom Sybiraka oraz wiele innych miejsc, w których poznamy bardzo ciekawą historię.

Jeśli zaś chodzi o bazę noclegową (), to przy Szymbarku znajdują się dwa hoteliki, jednak może być problem z miejscami noclegowymi, jeśli odpowiednio szybko nie dokonamy rezerwacji. Kaszuby znakomicie nadają się na wakacje objazdowe, gdyż jest to rejon Polski o dużej powierzchni.

1 thought on “Atrakcyjne turystycznie Kaszuby

Dodaj komentarz