Ciekawy pobyt w Zamościu

Na mapie Polski znajdziemy wiele miast, które pod względem architektury i swego projektu przestrzennego w niczym nie odstają od najbardziej popularnych zagranicznych kierunków turystycznych. Swoim pięknem zachwycił nas rynek w Płocku. Tym razem zabieramy Was do miejsca, które obfite jest w zabytkową przestrzeń.
Zamość położony w województwie lubelskim stanowi imponujący kompromis pomiędzy takimi przesiąkniętymi historycznym rysem zabudowaniami jak pałac czy katedry, a dostarczającymi rozrywki i okazji do wyciszenia i odpoczynku przestrzeniami, jak choćby lokalny ogród zoologiczny czy zróżnicowane parki miejskie.

By jednak wizyta tutaj i sama podróż były w pełni satysfakcjonujące, warto uprzednio zadbać o to, żeby baza noclegowa jaką wybierzemy w optymalny sposób sprawdziła się jako miejsce, w którym będziemy regenerować siły. W obrębie takiej branży jak noclegi, Zamość dysponuje naprawdę bardzo szeroką ofertą ośrodków (meteor-turystyka.pl), dlatego tym ważniejsze, by wybór był przemyślany i rzetelny. Nic nie zastąpi przecież życzliwej obsługi, pysznego wyżywienia i komfortowych łóżek, w których będziemy mogli wrócić do pełnej dyspozycji.

Jeśli chodzi o zwiedzanie, to miasto jest przede wszystkim prawdziwym skarbem dla wszystkich osób zainteresowanych historią i architekturą. Ogrom zabytkowych budynków, począwszy od wspaniałego ratusza, a skończywszy na przesiąkniętych folklorem oraz duchem przeszłości kamienicach czy kościołach, zachwyci zarówno profesjonalnych badaczy, jak i laików. Świetną opinią cieszy się też zresztą tutejsze Stare Miasto.

Z drugiej strony można tu zaś liczyć na ogrom atrakcji przyrodniczych, gdyż miasto jest wypełnione licznymi parkami i terenami zielonymi, sprzyjającymi temu, by znaleźć chwilę wytchnienia od codziennego pośpiechu i nacieszyć się niespiesznym rytmem przebywania wśród drzew, wody i traw, delektując się spacerem i wyciszeniem.

Blisko Zamościa znajduje się również między innymi Roztoczański Park Narodowy, będący z pewnością jednym z najpiękniejszych miejsc na terenie naszego kraju. Ponadto, w samym mieście można też liczyć na ciekawą ofertę w zakresie wydarzeń kulturalnych (muzyka, sztuka, kino, teatr), jak i prężnie rozwinięty sport i inne branże. Dzięki temu stricte turystyczną wizytę zawsze można połączyć z udziałem w jakimś interesującym evencie.

 

 

Dodaj komentarz