Dlaczego warto wybrać się do Myślenic?

Myślenice to w ostatnich latach coraz bardziej popularne wśród turystów miejsce do wakacyjnych podróży czy spędzenia chociaż kilku dni poza miejscem zamieszkania. Wybierając się w te okolice na pewno nie będziemy się nudzić, niezależnie od tego, w jakiej porze roku tu przyjeżdżamy. Zarówno latem, jak i zimą możemy tutaj delektować się prawdziwie ciekawymi przeżyciami. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.

Miłośników aktywnego wypoczynku na pewno zainteresuje propozycja uprawiania narciarstwa na zlokalizowanych w tej miejscowości stokach narciarskich. Jest to okazja nie tylko do świetnego sposobu na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, ale także do podziwiania przepięknych widoków. Warto zwrócić uwagę, że na górze Chełm, najpopularniejszym wzniesieniu w Myślenicach, obok stoku narciarskiego i funkcjonującej tutaj kolejki, możemy także wejść na wieżę widokową, z której rozciągają się naprawdę imponujące widoki. Oczywiście nie da się zaplanować warunków atmosferycznych podczas wyjazdu, ale bardzo często są one w tym miejscu niezwykle sprzyjające podziwianiu okolicy. Podczas sezonu turystycznego organizowanych jest w tych okolicach wiele wydarzeń o charakterze sportowym, a doskonale przygotowana stacja narciarska powoduje, że naprawdę warto wybrać się właśnie w to miejsce.

Także podczas letniego wypadu do Myślenic znajdziemy tutaj ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu, jak na przykład możliwość zorganizowania pieszych wycieczek. Oczywiście istnieje tutaj także wiele innych możliwości do spędzania czasu. Turyści, którzy są zainteresowani zwiedzaniem okolicy także znajdą coś dla siebie. Naprawdę warto zwrócić uwagę na miejscowe zabytki. Na pewno miejscem, do którego koniecznie powinniśmy się udać jest rynek w Myślenicach. Zwraca on uwagę turystów nie tylko swoim układem architektonicznym, ale także i zabytkową zabudową otaczającą główny plac. Warto także zwrócić uwagę na przykład na miejscowy kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, który jest nie tylko miejscem kultu religijnego, ale także ciekawą architektonicznie budowlą.

Myślenice to także świetne miejsce na noclegi. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: “baza noclegi Myślenice”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Myślenice są bardzo korzystnie zlokalizowane geograficznie, a ich położenie przy głównej trasie łączącej Kraków i Zakopane powoduje, że baza noclegowa w tej okolicy jest wyjątkowo atrakcyjna.

Dodaj komentarz