Na narty tylko do Korbielowa

Korbielów to polska kolebka narciarstwa. Każdy kto jest fanem białego szaleństwa słyszał o tej miejscowości. Wybierając się tutaj na odpoczynek należy zapoznać się z bazą noclegową odpowiednio wcześniej, gdyż zainteresowanie tymi rejonami jest tak duże, iż planowanie noclegu w Korbielowie w sezonie nie jest łatwą czynnością. Największa trasa znajduje się na górze Pilsko. Jest to wysoki szczyt, który liczy ponad 1500 metrów. Sama trasa jest mocno zróżnicowana i oferuje bardzo dobre warunki. Dodatkowym aspektem przemawiającym na korzyść jest wyciąg krzesełkowy, który bardzo sprawnie obsługuje turystów, przez co nie tworzą się zatory. Kiedy nadejdzie więc zima, korzystnym rozwiązaniem jest przeanalizować bazę noclegową jaką oferuje Korbielów i zarezerwować nocleg w odpowiednim dla siebie momencie.

Jedną z największych zalet jazdy na nartach jest fakt, że stanowi ona doskonały trening dla całego ciała. Wyjazd na narty w praktyce oznacza wzmocnienie każdej grupy mięśni ciała, ale szczególnie działa na partie nóg oraz pośladków. Dodatkowo poprawia się kondycja oraz sprawność ruchowa i koordynacja. Wysiłek taki przyśpiesza także pracę serca, dzięki czemu usprawnia się krążenie krwi. Narty więc, zapewniają większe dotlenienie oraz odżywienie całego organizmu. Spala się również tkankę tłuszczową oraz pomaga regulować poziom cholesterolu zmniejszając poziom złego cholesterolu (LDL) i podnosząc poziom dobrego (HDL). Spędzając cały dzień na nartach spalamy około 3000 kalorii – mnożąc to razy ilość dni którą się spędzi w tej pięknej miejscowości, daje to bardzo dobry wynik.

Nocleg w Korbielowie stoi na wyśmienitym poziomie więc znalezienie odpowiedniego nie będzie problemem. Jazda na nartach jak każda aktywność fizyczna, wiąże się z ryzykiem kontuzji – do najczęstszych należą złamania, zwichnięcia, nadwyrężenia są dość częste na stokach. Są jednak skuteczne metody aby temu przeciwdziałać, znając dobrze podstawy jazdy na nartach oraz pamiętając o solidnej rozgrzewce (szczególnie mięśni nóg i pośladków). Warto także odpowiednio rozgrzać mięśnie przed oraz po jeździe. Ćwiczenia takie powinny trwać około 10 minut, pomagają one rozgrzać mięśnie oraz później wyeliminować ewentualne zakwasy. Niezbędny jest bardzo dobrej jakości hełm na głowę – stoki w Korbielowie to mieszanka narciarzy o różnych umiejętnościach, stwarza to ryzyko kolizji.

Dodaj komentarz