Największe atrakcje Gdańska

Kiedy odwiedzamy to miasto jako nasz celu urlopowy, to raczej nie po to, by zwiedzać tutejsze muzea, a przynajmniej nie każdego dnia. Przeważnie okres urlopów Polaków to przełom lipca i sierpnia, czasem również wrzesień. W każdym razie Polacy pozwalają sobie najczęściej na tygodniowe pobyty wakacyjne. Na dłuższe po po prostu ich nie stać, nie mają tyle wolnego urlopu lub po prostu chcą również odwiedzić inne zakątki Polski. To sprawia, że podczas pobytu w Gdańsku trzeba starannie wyselekcjonować miejsca, które będzie się odwiedzało.

Tutaj również małe sprostowanie względem wspomnianych muzeów – one nie są złe. W tym mieście jest bardzo dużo ciekawych miejsc i można je jak najbardziej odwiedzić kiedy pogoda nie sprzyja, a my nie chcemy spędzać całych dni na krytych basenach w gdańskich noclegach i hotelach. Oczywiście zaplecze noclegowe (spis noclegów: ) jest fantastyczne, ale nie warto spędzać całego urlopu nie ruszając się z hotelu, nawet najbardziej ekskluzywnego. Będąc na wakacjach w Gdańsku powinniśmy skorzystać z oczywistych i bardziej transparentnych atrakcji tego miasta, a są nimi oczywiście morze i plaża. Morze jak morze, nie ma tutaj czego opisywać. Każdy wie jak ono wygląda i nie wyróżnia się ono niczym specjalnym spośród wód przybrzeżnych innych bałtyckich miast, może z tą różnicą, że jest tu dość czysta woda – oczywiście jak na warunki bałtyckie.

To samo dotyczy tutejszej plaży, jest ona również bardzo czyta i zadbana. Miejscowe władze zatrudniają na pełen etat osoby, które co dzień sprzątają plażę i wynoszą setki śmieci, tony butelek oraz dosłowne dziesiątki tysięcy petów po papierosach. To sprawia, że plaża jest przyjemna, zadbana i przyciąga tu całe rodziny, które chcą miło spędzić czas w estetycznej aurze. Plaża jest również relatywnie bezpieczna, ponieważ w gdańskich kąpieliskach znajduje się sześć stanowisk ratowników wodnych. Ponadto jest odpowiednio zabezpieczona, a głębsze obszary wodne oddzielone są bojami. Oczywiście, nie będziemy w pełni bezpieczni, jeżeli nie włączymy wyobraźni podczas przebywania w wodzie. Jeżeli nie będziemy stosować się do zakazów i nakazów to nawet najlepsze zabezpieczenia i ratownicy nam nie pomogą. Trzeba również pamiętać, że nie powinno się pić alkoholu na plaży, ponieważ możemy otrzymać mandat. Gdańska plaża oferuje szereg atrakcji i mnóstwo sportów wodnych, ponadto z roku na rok sukcesywnie jest poszerzana, co w sumie trudno jest spostrzec z racji ogromnej ilości opalających się tu turystów.

Dodaj komentarz