Ostróda – wypoczynek nad wodą

Co roku tłumy wczasowiczów zjeżdżają się do Ostródy, malowniczej, starej miejscowości na Mazurach, pełnej średniowiecznych zabytków i przyciągającej gości licznymi festiwalami i infrastrukturą wypoczynkową i noclegową (Ostróda‣). Na ich przyjęcie czeka obszerna baza noclegowa. Niemniej jednak, podstawową atrakcję w Ostródzie stanowi wypoczynek nad wodą.

Ponieważ miasteczko leży w rejonie aż pięciu jezior i Kanału Elbląskiego (info‣), możliwości rekreacji wodniackiej jest tu naprawdę wiele. Znajduje się tu przyjemna, piaszczysta plaża, starannie utrzymana i rewitalizowana. Goście mogą wypoczywać na kocykach, wykąpać się w jeziorku, pobiegać wzdłuż plaży czy zagrać w siatkówkę na piasku. Kąpielisko zaprasza wszystkich przyjezdnych, którzy podczas letnich upałów chcą się nieco ochłodzić. Na jeziorze Drwęckim znajduje się także profesjonalny tor kajakowy, na którym rozgrywane są oficjalne mistrzostwa. Sporą atrakcją jest także wyciąg dla narciarzy wodnych, którzy tu mogą bezpiecznie uprawiać swoją pasję pod okiem instruktora i ratownika. Wyciąg naraz obsługuje około siedmiu osób, a dla sportowców stworzono przy nim szatnię z prysznicami i wypożyczalnią nart.

Niektóre z jezior łączą się z innymi za pomocą przesmyków i śluz, pozwalając na odbywanie dłuższych spływów kajakowych w otoczeniu niezwykłej mazurskiej przyrody. Chętni mogą także skorzystać z usług lokalnych wypożyczalni i opływać jeziorka na rowerach wodnych i łódkach lub trenować windsurfing. Nie brak tu również przystani żeglarskich, jakie obsługują jachty, które pokonują trasy na jeziorach albo przepływają przez Kanał Elbląski. Wokół Ostródy stworzono kilka szkółek, które pozwalają chętnym nauczyć się pływania, technik wioślarskich oraz wyrobić patent żeglarski. Tutejsze zbiorniki charakteryzują się bogactwem ryb, które przyciągają nad brzegi wielu wędkarzy. Po wykupieniu stosownych pozwoleń, amatorzy mogą zarzucić wędkę z mola, łowić w zakamarkach na wybrzeżu lub podpłynąć na wybrane łowisko wypożyczoną łodzią.

Wielu miłośników wypoczynku na Mazurach przyjeżdża do tego kurortu na wakacje. Warto wykupić tu sobie chociaż na kilka dni w jednym z ośrodków wczasowych noclegi. Ostróda to piękna miejscowość, która umożliwia udany wypoczynek nad wodą, powiązany z uprawianiem wielu sportów wodnych. Można tu pływać na kąpielisku, wypożyczyć łódkę lub zaliczać szlaki kajakowe i żeglarskie.

Dodaj komentarz