Perła wschodniego Pomorza – Sztutowo

Sztutowo to znana wieś letniskowa, położona w województwie pomorskim. Dobry pomysł na wakacje to właśnie podróż do tego malowniczego kurortu. Znajdzie się tu wyjątkową przyrodę, niezwykłe atrakcje i wartościowe zabytki. Pobyt jest dzięki temu przyjemny i na długo zapada w pamięć, a dodatkowo komfort zapewnia baza noclegowa [szczegóły: meteor-turystyka.pl / Sztutowo], która każdego dnia dba o naszą wygodę. Ośrodki wypoczynkowe rozmieszczone w całej miejscowości pozwalają na szybkie przemieszczanie się po całym terenie osady. Sztutowo to propozycja, z której zadowoleni będą zarówno samotni wczasowicze, jak i rodziny z dziećmi. Każdy może bowiem dostosować zakwaterowanie do własnych potrzeb.

Sztutowo znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana oraz rezerwatu przyrody Kąty Rybackie. Tu jest największa kolonia kormoranów w Europie, która już od lat jest pod ochroną. Ciekawe gatunki mniejszych ptaków czy gryzoni to ciekawostka, która zachęca do spacerów licznymi szlakami turystycznymi. Szczęśliwcy mogą się natknąć nawet na foki. Wakacje w Sztutowie to też niezapomniane chwile na czystej i szerokiej plaży, która oddzielona jest od centrum kurortu porośniętymi sosną wydmami. Opalanie i zabawa i uprawianie sportów wodnych staje się przez to bardziej swobodne.

Piaszczyste wybrzeże Zatoki Gdańskiej  to też szansa na wyprawę nad wodę, dzięki znajdującej się nieopodal kąpieliska przystani. Tu możemy zobaczyć też rybaków przy pracy, choć w tym celu lepiej udać się do wcześniej wspomnianych Kątów, gdzie wykonują swoją pracę w tradycyjny sposób. Szukanie zabytków to fantastyczny pomysł na czas, gdy pogoda nam nie dopisze. Wówczas koniecznie powinniśmy odwiedzić Muzeum Stutthof [szczegóły: w internecie] – miejsce, gdzie w czasie II wojny światowej znajdował się obóz koncentracyjny. Dziś bezpłatny wstęp możliwy jest przez cały rok. Dodatkowo w Sztutowie znajduje się ciekawa oferta obiektów komercyjnych. Znajdziemy tu między innymi kręgielnie, basen, plac zabaw oraz wyśmienite restauracje i przytulne kawiarenki. Wieczorami otwarte są nadmorskie bary, w których przez całą noc rozbrzmiewa przyjemna muzyka.

Sztutowo to okazja do spędzenia wymarzonych wakacji w niezwykle pięknym miejscu. Każdy turysta uzna, że kurort zasługuje na miano jednej z perełek Pomorza, którą trzeba odwiedzić chociaż raz w swoim życiu.

1 thought on “Perła wschodniego Pomorza – Sztutowo

  1. Muzeum Stutthof to obowiązkowy punkt do odwiedzenia, tak jak Oświęcim koło Krakowa, warto pamiętać o historii nawet tej mrocznej naszego kraju

Dodaj komentarz